Otobiyografi

Otobiyografi

16/01/1951 Sırbistan’ın Sancak Bölgesi Novi Pazar (Yeni Pazar) kentine bağlı Varevo köyünde dünyaya geldim. 1960 yılında 3,cü sınıfta okurken Anavatana göç etme hakkını elde etmek için Makedonya’nın başkenti Skopye (Üsküp’e) göç ettik. 1965’de ortaokulu bitirirken ailece İstanbul’a atalarımın deyimiyle hicret ettik.

Muhacir çocuğu olarak hemen bir iş bulup aileme maddi katkı sağlamam isteniyordu. 7 çocuklu ailenin 2’ci çocuğu idim, 8’ci çocuk İstanbul doğumlu.

Vatan borcumu ödedikten sonra İstanbul’da esnaflık yapmaya başladım, bu arada içim içime sığmıyordu, göç etme alışkanlığından olsa gerek Türkiye dar geliyordu. Avrupa cazibesi birçok yönüyle cezp ediyordu, bu renkli ve çok yönlü macera 12 sene sürdü, Anavatan hasreti daha fazlasına tahammül edemedi. Kesin dönüşümle İstanbul’da esnaflık yaparken Antalya sevdası ve serüveni peyda oldu, bu macera turizmde işveren olarak renkli ve öğretici olarak 9 sene sürdü. İstanbul’la vuslatı tekrar-tekrar yaşadım. İstanbul yaşamımdaki kayda değer olayların anavatanıdır, aşkı, sevdayı, üzüntüyü, varlığı, yokluğu, gönül zenginliğini burada yaşadım, burada âşık olduğum bir oğlum oldu, burada 1’ci kitabım yayımlandı pek yakında 2’ci ve 3’cü kitaplarımı avluma (vatanıma) hediye edeceğim.